Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tułowicach

Porcelanowa 21

Tel: (77) 460-01-33

25 listopada światowy dzień pluszowego Misia

To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. Czy warto go świętować? Zdecydowanie tak. Niewiele rzeczy w dzisiejszym świecie wzrusza, pobudza ciepłe emocje i ma w sobie tyle łagodności i dobra, ile zawiera się w tej prostej zabawce, jaką jest pluszowy miś.

Jest też prawdziwym indywidualistą XXI wieku – ile osobowości, tyle misiów i ich wcieleń. W związku z tym pięknym i ciepłym dniem wolontariusze Klubu Ośmiu z naszej Szkoły przeprowadzili przedświąteczną zbiórkę zabawek dla dzieci z Domu Dziecka w Opolu oraz  z Domu Matki i Dziecka w Opolu-Grudzicach. Wszelkiego rodzaje zabawki  w dobrym stanie oraz  czyste, wyprane maskotki można było przynosić od poniedziałku  27 listopada i pozostawić w pudle na dolnym holu. Zebraliśmy niesamowitą ilość pięknych zabawek, gier, lalek, klocków.  Za hojność serca i radosne dzielenie się z innym serdecznie DZIĘKUJEMY !!!